Γιορτές Αλεξάνδρειας

της Αμπετείου Σχολής
Ιωάννης Σταυρόπουλος

ΓΙΟΡΤΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
Το Αβερώφειο Γυμνάσιο- Λύκειο, το Ζερβουδάκειο Μέγαρο, ο Ναυτικός Όμιλος Αλεξανδρείας και ο Σύλλογος «Πτολεμαίος ο Α΄», γιόρτασαν στην Αλεξάνδρεια τα 100 χρόνια τους.
Την Αμπέτειο Σχολή εκπροσώπησαν οι κ.κ. Βαδής, Παπαφωτίου και Σταυτρόπουλος. Ακόμα τίμησαν με την παρουσία τους ο Συντονιστής Εκπ/σης κ. Καρατζάς κια η Διευθύντρια της ΔΙ.ΠΟΔ.Ε  κα ¶ννα Κρέτσα.
Το βράδυ της 27ης Οκτωβρίου απολαύσαμε ένα αξιόλογο καλλιτεχνικό πρόγραμμα συνοδευόμενο από  πλούσια εδέσματα.
Την επόμενη παρευρέθηκαν και τίμησαν με την παρουσία τους στη Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου στην Αλεξάνδρεια, οι σημαιοφόροι και παραστάτες του Γυμνασίου κα Λυκείου της Αμπετείου Σχολής, συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς  κ. Χαραλαμπίδη και κα Κούρφαλη όπως και από τον αναπληρωτή Διευθυντή κ. Σταυρόπουλο.

Αμπέτειος Σχολή Καΐρου - Ιερά Αρχιεπισκοπή Σινά